تشکیل کنسرسیوم امدادی با حضور خودروسازان خارجی

پرشین خودرو: بیشتر مردم تمایل دارند تا سفرهای نوروزی خود را با خودرو شخصی انجام دهند و از مناظر بین راه نیز استفاده کنند اما این گونه سفرها معمولا با مخاطراتی همراه است، از وضعیت بد جاده های کشور که بگذریم، خودروها هم می توانند مسافران را در راه گذارند.
به گزارش «پرشین خودرو»، چند سالی است که در کشور طرح امداد خودرو از سوی بخش دولتی و خصوصی اجرا می شود و با به اوج رسیدن سفرها در نوروز این شرکت ها تلاش می کنند تا سفری ایمن را فراهم کنند.
شرکت امداد خودرو رفاه ایرانیان، هم در همین راستا چند سالی است که به ارائه خدمات به شهروندان و هم میهنان می پردازد.
این شرکت سال گذشته برای نخستین بار در کشور همایش آموزش عملیات امداد در زمان بروز حادثه را برگزار کرد که طی آن سر فصل های آموزشی امداد خودرو تعریف شد و سال آینده نیز فاز اول اجرایی این دوره آموزشی در تهران با همکاری شهرداری و شورای شهر برگزار می شود.

براساس این گزارش، مدیرعامل امدادخودرو رفاه ایرانیان از تشکیل کنسرسیومی امدادی با حضور خودروسازان و نمایندگی های استانی آنها خبر داد و گفت: این کنسرسیوم با همکاری گروه خودروسازان خارجی(آسان موتور، ​اطلس خودرو،​ مدیران خودرو، ​نگین خودرو، ​جیلیران موتور، ​خودروسازی سینا و ...) بزرگترین طرح خدمات فنی و امداد نوروزی سال 1392 را از 23 اسفند ماه تا 20 فروردین 92 در تمامی محورهای مواصلاتی کشور اجرا می کند.
علیرضا برنجی ادامه داد: در نوروز 92 این کنسرسیوم در بیش از 360 شهر کار امدادرسانی را صورت خواهد داد همچنین 53 هزار کیلومتر از جاده های کشور هم تحت پوشش طرح های امدادی امداد خودرو رفاه ایرانیان قرار دارد.
وی افزود: در این طرح 180 پایگاه ثابت و سیار تدارک دیده شده که در ورودی ها و خروجی های شهرهای توریستی و زیارتی مستقر خواهند شد و در قالب گشت های خودرویی، کانکس و چادر، امدادرسانی خواهند کرد.
مدیرعامل امداد خودرو رفاه ایرانیان تصریح کرد: با هماهنگی دفتر آمار ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای چیدمان پایگاه های ثابت و سیار را در جاده های کشور به نحوی جانمایی کرده ایم که در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات امدادی به امداد خواهان ارائه شود و در این راستا تعداد ایستگاه های ثابت و سیار امدادی نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته و زمان انتظار امداد خواهان نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش خواهد یافت.
به گفته برنجی، امداد نوروزی با 974 واحد خودرو و یک هزار و 200 امدادگران فنی در جاده ها مشغول به کار خواهند بود و مجوزهای لازم را از پلیس راهور ناجا کسب کرده و بر روی شیشه خودروهای خود نصب خواهند کرد.
وی از اکیپ های بازرسی خودروسازان برای نظارت بر امدادرسانی نوروزی خبر داد و گفت: در صورت عدم ارائه کارت شناسایی امدادگری و استفاده از لباس مصوب از سوی امدادگران، برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه شبکه تعمیرگاهی خودروسازان حاضر در این کنسرسیوم نیز به صورت کشیک نوروزی آماده باش خواهند بود.
مدیرعامل امداد خودرو رفاه ایرانیان از امدادرسانی ویژه در استان خوزستان به منظور خدمات رسانی به کاروان های راهیان نور خبر داد و اضافه کرد: تلاش داریم با هماهنگی های به عمل آمده برای خودروهایی که امکان امداد بالینی ندارند، در اسرع وقت خودروها را تحویل عاملیت مجاز دهیم.
برنجی اظهار داشت: امدادگران مکلف هستند که در جاده ها رضایت نامه کتبی امدادخواهان را نیز دریافت کنند.
وی ادامه داد: در این طرح تمامی جاده ها و محورهای مهم کشور خصوصا مسیرهای منتهی به شهرهای زیارتی و گردشگری تحت پوشش خدمات رسانی فنی امداد خودرو رفاه ایرانیان و عاملیت های مجاز گروه خودرو ساز خارجی قرار می گیرد.
مدیرعامل امداد خودرو رفاه ایرانیان خاطرنشان کرد: امداد خودرو رفاه ایرانیان علاوه بر پوشش تمامی مسیرها و محورهای مهم کشور در استان خوزستان خدمات ویژه امداد را در مسیرهای منتهی به مناطق دفاع مقدس و راهیان نور به زائران عزیز ارائه می کند.
مسافران نوروزی در صورت نیاز به خدمات امدادی می توانند بصورت 24 ساعته با شماره 64026-021 مرکز پیام امداد خودرو رفاه ایرانیان تماس گرفته و یا از طریق سامانه پیام کوتاه 300064026 ارتباط برقرار کنند.